Бер 312015
 


Коротка історія

 

Shkola

 

1979 рік – відкриття середньої загальноосвітньої школи №220;

1993 рік – надання статусу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням німецької мови»;

2009 рік – реорганізація в «Спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов м.Києва».

Сьогодні у школі вивчаються англійська та німецька мови. Викладання проводиться українською мовою.

 

Музей

 

У 1981 році в школі засновано «Музей Захисників Вітчизни», на стендах якого відображені основні етапи війни:

1. Київська оборонна операція,

2. Сталінградська битва,

3. Курська битва,

4. Битва за Дніпро та визволення Києва,

5. Військові дії у 1944-1945 рр.;

На окремій карті зображено бойовий шлях 91-ої окремої танкової бригади, якою командував маршал І.Г.Якубовський.

У 2014 році створено нову експозицію «Герої Голосієва».

На основі тих матеріалів, що зібрані в музеї, проводяться уроки історії, де учні вивчають основні етапи Великої Вітчизняної війни, приймають участь у зустрічах з учасниками бойових дій, семінарах, уроках мужності, круглих столах за участю ветеранів:

«Білі плями історії»,

«Правда про війну»,

«Героїчна оборона Києва»,

«Трагедія Бабиного Яру» та ін.;

Учні-екскурсоводи проводять екскурсії для жителів масиву Теремки-ІІ.

Керує роботою музею вчитель історії Глухова Галина Романівна.

 

Muzey

 

 

Міжнародне співробітництво

 

Учні школи вивчають англійську та німецьку не лише за партами, а і подорожуючи Європою. За декілька останніх років вони побували у Німеччині, Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Нідерландах, Ліхтенштейні, Австрії, Швейцарії, Франції, Італії.

 

Все почалося майже 20 років тому, коли у 1993 році головним управлінням освіти і науки м.Києва була укладена угода про співробітництво з департаментом освіти м.Мюнхена. В рамках цієї угоди школа №220, на той час спеціалізована з поглибленим вивченням німецької мови, почала робити перші кроки у міжнародному співробітництві. З кожним роком ця робота ставала все більш різноманітною, відшукувалися і укріплювались контакти з новими людьми, навчальними закладами і освітніми центрами спочатку у Німеччині, а потім і в інших країнах Європи, створювалися нові цікаві форми роботи та проекти.

 

Першим досвідом ще у 1994 році стала участь у міжнародному літературному конкурсі з написанням учнями школи творчих робіт німецькою мовою, в яких висвітлювалось порівняння творів В.Шеффеля, німецького письменника, з творами українських авторів. І відразу – успіх! Учні школи І.Закалашнюк, С.Гордієнко, Т.Мельникова, Л.Грипас, що посіли призові місця у цьому конкурсі, були запрошені в м. Бад Зекінген. Згодом – інший літературний конкурс, за оповіданнями Г.Бьоля, і тут серед 160 творів від конкурсантів Франції, Угорщини, Швейцарії, Литви та Росії вже 32 учні школи стали переможцями. Це було захоплююче! Якщо спочатку лише вчителі іноземної мови та деякі кращі учні взялися за перші несміливі спроби участі у міжнародних проектах, то тут вже стало цікаво всім.

 

За ініціативою учнів та за підтримки вчителів німецької мови було створено шкільний Євроклуб « Едельвейс», члени якого з ентузіазмом збирають, систематизують та поширюють серед учнів матеріали про країни Євросоюзу, Україну як європейську державу, беруть участь у шкільних конференціях, відзначенні міжнародних свят.

 

Щороку у квітні-травні педагогічний та учнівський колектив школи приймають делегацію вчителів із Мюнхена. Під час візитів колеги з Німеччини мають змогу познайомитися з роботою школи, новими вітчизняними методиками викладання німецької мови, науково-методичними розробками. Проводяться спільні семінари, круглі столи, відкриті уроки. Цікавою є практика викладання німецької мови українським учням німецькими вчителями. Протягом квітня-травня в класі працює два вчителі: український та німецький.

 

В рамках угоди про співпрацю між департаментами освіти Києва та Мюнхена діє, зокрема, проект «Оснащення шкіл». Партнерами з Мюнхена в школі №220 був відкритий та обладнаний спеціалізований мультимедійний кабінет, який оснащений сучасними технічними засобами навчання і щорічно поповнюється  навчальною літературою, словниками, аудіо та відеоматеріалами.

 

В рамках програми безперервного підвищення кваліфікації викладачів німецької мови на базі школи №220 працює всеукраїнський семінар вчителів німецької мови під керівництвом методистів з м.Мюнхена Йоланди Шваген та Ганни Шьонайхе Граф. Для розширення роботи семінарів впроваджено бінарні уроки за участю німецьких колег. В рамках цієї ж програми вчителі школи мають можливість стажування на щорічних курсах підвищення кваліфікації в м.Мюнхені. Протягом двох тижнів вони відвідують навчальні заклади Мюнхена, проходять мовну практику, удосконалюють методики викладання, вивчають історію Німеччини. На сьогодні вже 25 вчителів школи пройшли курси підвищення кваліфікації в Мюнхені.

 

За програмою міжшкільних обмінів, започаткованою Радою Європи, учні школи відвідують міжнародний табір в передмісті Берліну, де мають можливість оздоровлюватись та стажуватися у вільному володінні німецькою мовою, навчатися разом з німецькими однолітками, змагатися з ними у спортивних іграх та творчих конкурсах, знайомитися з культурою, традиціями Німеччини. В серпні 2008 р в таборі відбувся міжнародний конкурс юних журналістів «Книга без кордонів», в якому брали участь 800 дітей з України та Німеччини. 25 учасників стали переможцями, серед яких – дві учениці школи №220 Скаржинець Ксенія та  Йоха Марина.

 

Школа пишається своїми переможцями у багатьох конкурсах, олімпіадах, проектах. Директор школи, Комракова Марина Іванівна з гордістю розповідає про багатьох своїх підопічних, що досягли значних успіхів у навчанні та творчості. Вони приходять до школи звичайними дітьми, і в кожному з них потрібно розгледіти індивідуальність, запалити іскорку таланту, яка жевріє в кожній дитині. Для цього недостатньо лише шкільної програми. Потрібно створити умови, в яких діти змогли б вільно та зацікавлено займатися окрім навчання найрізноманітнішими видами творчої діяльності та розвиваючого дозвілля. А з цим у школі №220 все гаразд, знайдеться цікава справа для кожного.

 

 

Гуртки та секції

         

Гурток “Захистник Вітчизни”  

Робота гуртка,  яким керує Кудирко Олександр Васильович, спрямована на формування в учнів національної свідомості, почуття патріотизму, удосконалення фізичного розвитку юнаків для їх наступної трудової діяльності і готовності до захисту Батьківщини.

 

Gurtok Zahistnik

 

 

Хоровий гурток «Джерельце»

Керівник гуртка – Шевкун Тетяна Андріївна. Гурток працює 10 років. Вихованці гуртка щорічно беруть участь у міських, районних конкурсах та загальношкільних заходах.

 

gurtok hor

 

 

Гурток художнього слова «Сузір’я»    

Керівник гуртка – вчитель української мови і літератури Карпенко Юлія В’ячеславівна.

 

gurtok slovo

 

 

Театральний гурток «Гармонія»

Роботою гуртка опікується вчитель української мови і літератури Ткачук Тетяна Олександрівна. В репертуарі шкільного театру – твори українських письменників Т.Шевченка, М.Старицького, М.Куліша, І.Кочерги, О.Коломійця. Вихованці гуртка є призерами районного конкурсу театральних колективів «Срібне джерело».

 

gurtok teatr

    

 

Гурток “Юні екскурсоводи”  

Керує роботою гуртка вчитель історії Глухова Галина Романівна.

 

gurtok excursii

  •  

Євроклуб “Едельвейс”

Керівник гуртка – вчитель англійської мови Ткач Юлія Борисівна.

 

gurtok edelveis

 

 

Спортивна секція тайського боксу

 

gurtok box

 

 

Секція греко-римської боротьби

 

gurtok borba

 

 

Розклад роботи гуртків

 

Назва гуртка

ПІП

керівника

Режим роботи

1 Захисник Вітчизни Кудирко Олександр Васильович Понеділок: 16.00. –18.00.Середа: 16.00. – 18.00.
2 Хоровий«Джерельце» Шевкун Тетяна Андріївна Понеділок:15.20. – 17.20.Середа: 15.20. – 17.20.Четвер: 15.20. – 16.20.
3 Художнього слова «Сузір’я» Карпенко Юлія В’ячеславівна Вівторок: 15.20. – 17.20.Четвер: 15.20. – 17.20.
4 Театральний«Гармонія» Ткачук Тетяна Олександрівна Понеділок: 15.20. –17.20.Четвер: 15.20. – 17.20.
5 «Юний екскурсовод» Глухова Галина Романівна Вівторок: 16.00. – 18.00.Середа: 15.20. – 17.20.
6 Євроклуб«Едельвейс» Ткач Юлія Борисівна Понеділок: 15.30. –17.30.Вівторок: 15.30. – 17.30.
7 Тайський бокс Кротевич Владислав Анатолійович Вівторок:17.20. -19.20.Четвер: 17.20.- 19.20.
8 Греко-римськаБоротьба Шпак ОлегВолодимирович Понеділок:  15.00. 17.00.Середа: 15.00. – 17.00.П’ятниця: 15.00. – 17.00.