Бер 312015
 


Коротка історія

 

Shkola

 

1979 рік – відкриття середньої загальноосвітньої школи №220;

1993 рік – надання статусу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням німецької мови»;

2009 рік – реорганізація в «Спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов м.Києва».

Сьогодні у школі вивчаються англійська та німецька мови. Викладання проводиться українською мовою.

 

 

Міжнародне співробітництво

 

Учні школи вивчають англійську та німецьку не лише за партами, а і подорожуючи Європою. За декілька останніх років вони побували у Німеччині, Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Нідерландах, Ліхтенштейні, Австрії, Швейцарії, Франції, Італії.

 

Все почалося майже 20 років тому, коли у 1993 році головним управлінням освіти і науки м.Києва була укладена угода про співробітництво з департаментом освіти м.Мюнхена. В рамках цієї угоди школа №220, на той час спеціалізована з поглибленим вивченням німецької мови, почала робити перші кроки у міжнародному співробітництві. З кожним роком ця робота ставала все більш різноманітною, відшукувалися і укріплювались контакти з новими людьми, навчальними закладами і освітніми центрами спочатку у Німеччині, а потім і в інших країнах Європи, створювалися нові цікаві форми роботи та проекти.

 

Першим досвідом ще у 1994 році стала участь у міжнародному літературному конкурсі з написанням учнями школи творчих робіт німецькою мовою, в яких висвітлювалось порівняння творів В.Шеффеля, німецького письменника, з творами українських авторів. І відразу – успіх! Учні школи І.Закалашнюк, С.Гордієнко, Т.Мельникова, Л.Грипас, що посіли призові місця у цьому конкурсі, були запрошені в м. Бад Зекінген. Згодом – інший літературний конкурс, за оповіданнями Г.Бьоля, і тут серед 160 творів від конкурсантів Франції, Угорщини, Швейцарії, Литви та Росії вже 32 учні школи стали переможцями. Це було захоплююче! Якщо спочатку лише вчителі іноземної мови та деякі кращі учні взялися за перші несміливі спроби участі у міжнародних проектах, то тут вже стало цікаво всім.

 

За ініціативою учнів та за підтримки вчителів німецької мови було створено шкільний Євроклуб « Едельвейс», члени якого з ентузіазмом збирають, систематизують та поширюють серед учнів матеріали про країни Євросоюзу, Україну як європейську державу, беруть участь у шкільних конференціях, відзначенні міжнародних свят.

 

Щороку у квітні-травні педагогічний та учнівський колектив школи приймають делегацію вчителів із Мюнхена. Під час візитів колеги з Німеччини мають змогу познайомитися з роботою школи, новими вітчизняними методиками викладання німецької мови, науково-методичними розробками. Проводяться спільні семінари, круглі столи, відкриті уроки. Цікавою є практика викладання німецької мови українським учням німецькими вчителями. Протягом квітня-травня в класі працює два вчителі: український та німецький.

 

В рамках угоди про співпрацю між департаментами освіти Києва та Мюнхена діє, зокрема, проект «Оснащення шкіл». Партнерами з Мюнхена в школі №220 був відкритий та обладнаний спеціалізований мультимедійний кабінет, який оснащений сучасними технічними засобами навчання і щорічно поповнюється  навчальною літературою, словниками, аудіо та відеоматеріалами.

 

В рамках програми безперервного підвищення кваліфікації викладачів німецької мови на базі школи №220 працює всеукраїнський семінар вчителів німецької мови під керівництвом методистів з м.Мюнхена Йоланди Шваген та Ганни Шьонайхе Граф. Для розширення роботи семінарів впроваджено бінарні уроки за участю німецьких колег. В рамках цієї ж програми вчителі школи мають можливість стажування на щорічних курсах підвищення кваліфікації в м.Мюнхені. Протягом двох тижнів вони відвідують навчальні заклади Мюнхена, проходять мовну практику, удосконалюють методики викладання, вивчають історію Німеччини. На сьогодні вже 25 вчителів школи пройшли курси підвищення кваліфікації в Мюнхені.

 

За програмою міжшкільних обмінів, започаткованою Радою Європи, учні школи відвідують міжнародний табір в передмісті Берліну, де мають можливість оздоровлюватись та стажуватися у вільному володінні німецькою мовою, навчатися разом з німецькими однолітками, змагатися з ними у спортивних іграх та творчих конкурсах, знайомитися з культурою, традиціями Німеччини. В серпні 2008 р в таборі відбувся міжнародний конкурс юних журналістів «Книга без кордонів», в якому брали участь 800 дітей з України та Німеччини. 25 учасників стали переможцями, серед яких – дві учениці школи №220 Скаржинець Ксенія та  Йоха Марина.

 

Школа пишається своїми переможцями у багатьох конкурсах, олімпіадах, проектах. Директор школи, Комракова Марина Іванівна з гордістю розповідає про багатьох своїх підопічних, що досягли значних успіхів у навчанні та творчості. Вони приходять до школи звичайними дітьми, і в кожному з них потрібно розгледіти індивідуальність, запалити іскорку таланту, яка жевріє в кожній дитині. Для цього недостатньо лише шкільної програми. Потрібно створити умови, в яких діти змогли б вільно та зацікавлено займатися окрім навчання найрізноманітнішими видами творчої діяльності та розвиваючого дозвілля. А з цим у школі №220 все гаразд, знайдеться цікава справа для кожного.