День пам’яті жертв голодомору

Кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять невинних жертв голодомору. О 16.00 слід запалити вдома свічечку. Ці вогники символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

26 листопада учні 8-В класу під керівництвом Скалан Н.Л. показали відкритий виховний захід « І плакала свіча в скорботі…», присвячений Голодомору 1932-1933 рр.
На заході діти декламували вірші, інсценізували, переглянули презентацію ««Голодомор 1932-1933 –геноцид українського народу» про трагічні події найстрашнішого року в історії України , причини та умови винищення українців. Документальний фільм «Великий голод» вплинув на свідомість школярів щодо непримиренності до насилля, поваги, турботи, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору, прагнення зберігати в пам’яті історію рідного народу. Учні розповідали про своїх прабабусь та прадідусів, які пережили те лихоліття. Червоною ниткою через увесь захід пройшла тема хлібу, його цінність.
Запаливши свічки, хвилиною мовчання усі учасники заходу вшанували пам’ять «жертв голодомору».

На групі продовженого дня учні четвертих класів під керівництвом учителя Захарчук О.В. були задіяні у виховній бесіді до Дня пам’яті жертв Голодомору ” Україна пам’ятає…”
У ході бесіди діти почули про страждання і муки, які переніс український народ, про мільйони загублених життів ні в чому невинних людей, про цінність скоринки хліба, і про
зернятка надії, які проростуть заради світлого, життєдайного майбутнього.
Маленькі слухачі, схиливши голівки вшанували пам’ять “жертв Голодомору” запаливши свічку у хвилині мовчання. А зроблені власноруч квіти- незабудки залишили небайдужий слід у пам’яті маленьких сердечок.